Nejlepší vybavení do domácnosti

Plastová střešní okna

V dnešní době jsou plastová střešní okna nezbytnou součástí všech střešních konstrukcí. Nemusíte mít ani podkrovní obytné místnosti, ale ve všech prostorách a to i pod střechou je potřeba čas od času větrat. Právě k tomu slouží plastová střešní okna.

Střešní okna jsou vystavena velkému náporu a to nejen z exteriéru, kde na okno působí slunce nebo déšť, ale i z interiéru. Proto je nutné vybírat správná a kvalitní okna, která zajišťují dlouhou životnost a tu nejmenší údržbu. Okna je vhodné umístit do zateplené střešní konstrukce a v tomto případě se doporučuje používat okna se zatepleným rámem. Střešní okno je totiž hlavně v zimě nejvíce zatěžováno a to nejen chladem, ale i vlhkostí a vodou.

Při montáži oken je nutné dbát na to, aby byla dokonale napojena na izolaci, protože tím se vyhnete pozdějším potížím či případné další výměně. V první řadě musí okna splňovat hned několik požadavků a jedním z nich je i odolnost a dobrá tepelná a akustická izolace.

V současné době jsou v nabídce tři typy střešních oken – výsuvně kyvná, výklopné kyvné křídlo nebo základní kyvné provedení.

To, jaké provedení okna si vyberete záleží především na umístění okna a k jeho snadnému přístupu. Pokud by bylo okno špatně zvoleno mohlo by při otevření překážet v interiéru.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Okna a dveře a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.