Nejlepší vybavení do domácnosti

Dotace na nová okna

Dne 12. 8. 2013 bylo spuštěno druhé kolo programu Zelená úsporám s názvem Nová Zelená úsporám. Ve druhém kole budou státem rozděleny téměř dvě miliardy a program se prozatím týká pouze rodinných domů. Účelem celého programu je, aby byla zajištěna minimální tepelná ztráta u rodinných domů. S kvalitními okny můžete značně snížit tepelné ztráty během roku. Dotace na nová okna letos v programu jsou, ale není to s nimi ani zdaleka tak jednoduché. Mimo nových oken musíte udělat i další opatření, například zateplit celý rodinný domek. Pokud jste si do této doby mysleli, že je výměna oken finančně poměrně nenáročnou záležitostí, teď jste určitě změnili názor. Zateplení celého domu je rozhodně drahý špás, ale s finanční pomocí z dotačního programu můžete ušetřit dokonce až polovinu investované částky. Mimo dotací na nová okna je možné žádat i o dotaci na nové vstupní dveře, pokud bude evidentní, že se sníží tepelná ztráta.

Nová Zelená dotacím ale není jen o snížení energetických náročností a o značném snížení nákladů na život v rodinných domech.

Jde i o jejich vzhled, kterému modernizace domu značně přispěje a pochopitelně se zvýší kvalita bydlení jak ve městech, tak i v obcích v České republice. Výše dotace se odráží od různých parametrů. V souvislosti s okny lze uvést poměrně jednoduchý příklad. Chcete-li dosáhnout alespoň 50% dotace na nová okna, pak si musíte pořídit alespoň okna s izolačními trojskly, které znamenají tu nejvyšší úsporu a životnost. Pochopitelně se v tomto případě jedná o okna podstatně dražší, než kdybyste si vybrali z řad těch úplně obyčejných.

V rámci dotačních programů obvykle neplatí žádná zvýhodnění. Ovšem tento dotační program je výjimkou a zvýhodněni budou majitelé domů, jež byli poškozeni během povodní v roce letošním. Nutno zmínit, že podmínkám nemusí dostát každý žadatel, mimo jiné jsou podmínky pro schválení poměrně náročné a proces je zdlouhavý. To ale v žádném případě neodradí všechny zájemce, kteří o dotaci mají vážný zájem. Žádost je nutné podat jak v elektronické formě, tak i přímo na Fondu životního prostředí.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Nová Zelená úsporám a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.